• הבית ליזמות ישראלית

קורונה - האם מסכות זה המס החדש הנדרש מכל אזרח? איזון המערכת החיסונית על הדרך

ככל שהזמן עובר מתחילים להבין שהקורונה כאן על מנת להישאר איתנו, לפחות כמה חודשים ועד שנתיים על פי דעות רבים.

בישראל קרוב לחודשיים שהוירוס נמצא, ונכון להיום, הנחיות משרד הבריאות הן אלה הקובעות את הטון והקצב שמתרחש במדינה שלנו, כלכלית, בריאותית ואף מדינית. על פיהם עסקים נסגרו, ומיליון אנשים נמצאים רגל על רגל בביתם חרדים לפרנסתם. ובריאותם.ובימים אלו, שמרגיש שהסגר הולך ומתרופף לו, אנשים יוצאים החוצה ממחילתם, וסופגים קצת שמש.

אבל זה לא נגמר. השגרה הזו, שגרת החירום הזו לא נגמרה, היא רחוקה מלהיגמר לטעמי.

החיים שלנו יחזרו למסלולם, יש כאלה שיחזרו לעבודתם, טיפין טיפין, לא נשים לב והמשק יחזור לעבוד במתכונת מלאה בתוספת נכבדה של כמה מאות אלפי מובטלים, אבל המגיפה תישאר. סביר שבשנה הקרובה בכל אותם זמנים שבהם אמורות להיות "חגיגות" והתהקלויות, קרי ערבי זיכרון, עצמאות, חגים, מועדים, יסגרו את כולנו בבתים, אך המשק יתפקד בין אותם סגרים.


שגרת הסגר

וזה מה נראה בחודשים הקרובים, חלילה גם בשנתיים הבאות, בהתאם לשליטת משרד הבריאות על התחלואה בנגיף, כך חיינו יראו עם הסגרים מכוונים, סגר של יום, סגרים של סופי שבוע, וככה נמשיך נחיה ונתרגל למציאות הזו. ניתן לומר שדי התרגלנו כבר.


המסכות כאן כדי להישאר

על פי הנחיות משרד הבריאות נכון להיום, צריך לחבוש מסכה בכל יציאה מהבית, בעת ובייחוד שאנו בקרבת אנשים נוספים ובחללים סגורים. לא נראה שזה הולך להשתנות בקרוב.

שוק המסכות בחודשים האחרונים צמח ומי ששם את הז'יטונים שלו בזמן על מסכות רק הרוויח מכל הנגיף הזה. בחודש ינואר חבילה של 25 מסכות, הכי פשוטות, היה עולה לצרכן הקצה, כ10 שקלים. היום מסכה אחת(!) כזו מתמחרים במחירים של בין 1-5 שקלים!

בינתיים החגיגה לא נגמרת, וסביר שהיא לא תיגמר עד אשר המדינה תסדיר מחיר למסכות או לחלופין תספק בנוסף מסכות לאזרחים במחירים מפוקחים.


אבל כמה השוק הזה כבר שווה באמת?

ובכן, על פי ההנחיות של משרד הבריאות, ועל פי ההגיון הבריא, המסכות הפשוטות ביותר, ראויות לשימוש של כמה שעות בודדות. כלומר, בימינו אנו מדברים כאן שהאזרח שם מסכה ויוצא לעבודה, מחליף מספר מסכות ביום, נניח, החליף 3 מסכות, ולפי שווי השוק היום, כ5 שקלים ליום על מסכות. סביב 100 - 150 שקלים בחודש. זה מה שהשומרוני הטוב משלם היום על מסכות לפנים.

תעשו את החשבון.


אופנת המסכות מתחילה

יעילות המסכות

ובכן, רובנו הגדול לא צריך מסכות. זה התאכל'ס. זה התאכל'ס כמו שרובנו לא נמות מהקורונה, ורובנו גם לא נידבק בקורונה, אך עדיין אנו מבצעים את ההוראות של משרד הבריאות.

המסכות לא יצילו אותנו מקורונה, או שכן?

המסכות הן כלי נהדר כאשר אדם חולה נמצא בקרבת אנשים. למעשה עצם זה שהאדם חובש מסכה יגרום לכך שפוחת הסיכון שנתזי רוק, מלאים בוירוסים, יצאו החוצה לאוויר העולם, למשטחים, או חלילה לאדם אחר.

אבל אדם בריא? ובכן, סביר להניח שהמסכה לא תעזור לו להימנע מלהידבק בקורונה, אך זו לא הסיבה שבגללה אנו נדרשים לחבוש את המסכה. הטיעון הוא, שלכולם יש קורונה. כלומר, בפוטנציה. גם אדם אשר מרגיש בריא היום, יכול להיות שהוא נשא של הנגיף וכבר מדביק אנשים, ואף יכול להיות שהוא לא ירגיש שהיה לו את הנגיף והוא יבריא בעוד אחרים הודבקו ממנו.


Vitamin D

זה לא המסכה

זה זמנים להתחזק, גם אם תמגנו עצמכם במסכות, אלכוג'לים וכו', שום דבר לא יהיה יעיל יותר כמו איזון המערכת החיסונית שלכם.

ואיך מאזנים את המערכת החיסונית?

שמש שמש שמש

על פי הנחיות משרד הבריאות נכון להיום, ויטמין D הוא מצרך חשוב מאוד למאבק בקורונה. ויטמין D ניתן להשגה חינם אין כסף בימים שטופי שמש ומעוטי עננים, כן, לעיתים נדיר, אבל גם בימי עננות ניתן לתפוס את השמש מבצבצת לה למספר דקות. מומלץ לצאת לקראתה.

עוד על ויטמין D וכיצד לצרוך אותו כאן בכתבה ממכון וינגייט.

בנוסף, בשביל לשמור על המערכת החיסונית יש לשמור על אורח חיים בריא. אין זה אומר שאתם צריכים להתחיל להתאמן ולעשות דיאטות ולרזות או להשמין או משהו שאמור לגרום לכם להתייאש. אתם פשוט צריכים לשמור על איזון תזונתי ובריאותי, וסמכו על המערכת החיסונית שלכם, היא תעשה את שלה. שמרו על שינה ראויה, תזונה מזינה שכוללת ירקות ופירות, תקפידו על שתיית מים, ובגדול, תוכלו לחיות על 120. כמובן, יש צורך גם באימוני ספורט, אך אלו לא חייבים להיגמר במנוי לא מנוצל במכון כושר, וברשת מסתובבים לא מעט תרגילים שיעזרו לכם להזיז את גופכם.

ויטמינים

שמרו על נפש צוחקת

האדם הוא גופו ונפשו, ואין להפריד ביניהם. מצבי חרדה לאורך זמן יכולים לגרום להחלשה של המערכת החיסונית, ואותו דבר קורה גם ההפך, כאשר הדופמין משתחרר המערכת החיסונית מתחזקת. שמרו על מצב רוח מרומם. על כל פנים.

השתדלו להימנע מדיווחי חדשות, בייחוד כאשר בימינו רוב הידיעות המופצות הן פייק, ואנו נכנסים לסטרס על לא כלום רוב הזמן.

חזקו עצמכם רוחנית, נפשית - כל אחד במה שעובד לו, תנשמו מהאף ותהיו בריאים.


רק בריאות לכולם.

שותפים

  • Facebook

© 2020 by LiAd